LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 9614027
*
nr 961 4027
FLOOR LAMP
1950s,
50-tal
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1600
Auction date:
Monday May 11 2015
at 19:11:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/5 21:25:50
1
800 kr
7/5 08:38:29
2
1.100 kr
7/5 08:39:23
2
1.200 kr
10/5 22:42:22
3
1.500 kr
11/5 12:07:38
4
1.500 kr
11/5 12:07:38
3
1.500 kr (Robot)
11/5 12:07:55
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampfot golvlampor
-
7378 FLOOR LAMP
England, mässingfot, skärm i metall. Height: 150 cm,
Auction ends
today
13 maj at 18:07
-
7187 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
today
13 maj at 20:35
-
7271 FLOOR LAMP
brass, Bergboms. Height: 18 cm,
Auction ends
today
13 maj at 18:16
-
7270 FLOOR LAMP
metal. Height: 186 cm,
Auction ends
today
13 maj at 18:59
-
6057 FLOOR LAMP
brass, Cottex, ledad ställbar arm. Height: 133 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
13 maj at 20:03
*
FLOOR LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 961 4027
FLOOR LAMP
1950s,
50-tal
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1600 |
Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/5 21:25:50 | 1 | 800 kr |
7/5 08:38:29 | 2 | 1.100 kr |
7/5 08:39:23 | 2 | 1.200 kr |
10/5 22:42:22 | 3 | 1.500 kr |
11/5 12:07:38 | 4 | 1.500 kr |
11/5 12:07:38 | 3 | 1.500 kr (Robot) |
11/5 12:07:55 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampfot golvlampor
-
7378 FLOOR LAMP
England, mässingfot, skärm i metall. Height: 150 cm,
Auction ends
today
13 maj at 18:07 -
7187 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
today
13 maj at 20:35 -
7271 FLOOR LAMP
brass, Bergboms. Height: 18 cm,
Auction ends
today
13 maj at 18:16
-
7270 FLOOR LAMP
metal. Height: 186 cm,
Auction ends
today
13 maj at 18:59 -
6057 FLOOR LAMP
brass, Cottex, ledad ställbar arm. Height: 133 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
13 maj at 20:03